Zanzibar - Rajský ostrov v Indickom oceáne

Destinácia: Tanzánia (Zanzibar), Zanzibar
Kód zájazdu: 1094054
Cena od: 1 500 €
Príplatky od: 390 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

22.12.2020 9 dní 1 500 € +390 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Viac pobytový ako poznávací zájazd v našej milovanej Afrike. Neďaleko pobrežia Tanganiky leží ostrov klinčekov, korenia a sultánov, ktorý sa volá Zanzibar. Ostrov v Indickom oceáne, rodisko slávneho Freddieho Mercuryho so zaujímavou, bohatou históriou, s bielymi plážami a s romantickým západom slnka. Zažite s nami autentickú Afriku v pohodlí.

Popis zájazdu
Ostrov prevoňaný korením, šťavnatým ovocím, starými príbehmi o otrokoch a moreplavcoch.
Biele pieskové pláže s palmami, koralové útesy, vôňa korenia.
Stone Town (UNESCO) – rušné bazáre, úzke uličky, arabská pevnosť.
Dokonalý oddych a jedinečná ostrovná atmosféra Afriky.

Program zájazdu


1.-2. deň:
Odlet a prílet na ostrov Zanzibar. ZANZIBAR CITY. Ostrov prevoňaný korením, starými príbehmi o otrokoch, arabských sultánoch a moreplavcoch si užijeme naplno. Vybavenie všetkých colných formalít a transfer klimatizovaným autobusom na sever ostrova do nášho príjemného hotela. Prvé pivko Kilimandžáro na stole a kúpanie sa vo vodách Indického oceánu.

3. deň:
Prehliadka mesta STONE TOWN (UNESCO) – kedysi ako neslávne známe prekladisko otrokov. Rybársky trh, Palác divov, pevnosť Ngome Kongwe. Návšteva starého mesta s atmosférou ako vystrihnutou zo sedemnásteho storočia. Návšteva miesta, kde držali otrokov v neľudských podmienkach. Návšteva kostola s krížom z dreva stromu, pod ktorým bolo pochované srdce slávneho cestovateľa D. Livingstona. Započúvame sa do najkrajšej svahilčiny pri dome hudobnej superhviezdy Freddyho Mercuryho. Návrat na náš hotel a užívanie si bielych pláží a tyrkysového mora Indického oceánu. PRISON ISLAND – pôvodné budovy postavené ako väznice pre otrokov, nakoniec ako karanténa pri epidémii žltej horúčky. Dnes kolónia obrovských korytnačiek. Kúpanie sa a šnorchlovanie na ostrove. Návrat na hotel.

4. deň:
Návšteva miestnej farmy – tzv. SPICE TOUR. Práve tu sa dozvieme veľa o pestovaných koreninách. Vedeli ste, že klinček je vlastne vysoký strom, že škorica je kôra kríka a banány a ananásy chutia úplne inak ako tie „naše“? Oddych na plážach spojený s individuálnymi aktivitami.

5.-9. deň:
Zaslúžený oddych na tých najkrajších bielych plážach s palmami na ostrove. Pre záujemcov výlet loďou k nádhernému ostrovu Mnemba, kde voľakedy oddychovali aj celebrity ako Mick Jagger či Bill Gates. Maličký ostrov je súčasťou súostrovia Zanzibaru a môžete sa tu pokochať čistým bielym pieskom a pobrežím lemovaným nádhernými vysokými palmami. Ideálne miesto na šnorchlovanie. Či chcete vyskúšať tradičnú plavbu na rybárskej plachetnici dhow? Odlet a prílet do Európy.


Trasa zájazdu
Zanzibar – Severný výbežok ostrova do oblasti Nungwi

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie v 3* s polpenziou vo dvojlôžkových izbách priamo na pláži, výlet na miestnu farmu, tzv. spice tour, výlet do Stone Townu, výlet loďou na Prison Island, transfery na letisko na ostrove, poistenie CK proti insolventnosti, malý darček.

CENA NEZAHŔŇA

Víza (50 USD – hradíme priamo na letisku), fakultatívne výlety, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 €. Príplatok za 4* hotel s raňajkami – jednolôžková izba: 380 eur Príplatok za 5* hotel – jednolôžková izba: 500 eur

DÔLEŽITÉ VEDIEŤ

Príplatok za 4* hotel s raňajkami: 350 € Príplatok za 5* hotel: od 600 € Ceny hotelov sa môžu meniť v závislosti od sezóny a od naplnenosti.

Generované systémom ProfiTour