Topoľčianky a arborétum Mlyňany

Destinácia: Slovensko, Nitriansky kraj, Topoľčianky
Kód zájazdu: 1119679
Cena od: 25 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

12.06.2021 1 deň 25 € +0 € autobusová
31.07.2021 1 deň 25 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Zubria zvernica pri Topoľčiankach vznikla v roku 1958 s poslaním prispieť k záchrane Zubra hôrneho pred vyhynutím. V súčasnosti môžu návštevníci v tejto zvernici vidieť zubra európskeho – najväčšieho európskeho cicavca. Dnes sa chová najmä v Poľsku, ale aj v iných chovných staniciach v Európe, no na Slovensku je to iba v zubrej zvernici pri Topoľčiankach. Kaštieľ a zámok v Topoľčiankach bol pre svoju krásu, historickú a umeleckú hodnotu vyhlásený v roku 1970 za národnú kultúrnu pamiatku. Tri renesančné krídla sú v súčasnosti využívané ako hotel s reštauráciou. V južnom klasicistickom krídle je zriadené múzeum s historickým nábytkom. Originalita a jedinečnosť spočíva aj v jeho múzeu, v ktorom sa nachádzajú najkrajšie a najvzácnejšie kusy nábytku, porcelánu a hodín na území Slovenska. Národný žrebčín Topoľčianky je národným centrom chovu a šľachtenia koní na Slovensku. Počas celej jeho existencie pracovníci, jazdci a konce tohto žrebčínu reprezentovali Slovensko na najvýznamnejších národných a medzinárodných chovateľských, či športových podujatiach. Súčasťou Národného žrebčínu je aj hipologická expozícia s množstvom zaujímavých exponátov. Arborétum Mlyňany je špecializované pracovisko Slovenskej akadémie vied, botanická inštitúcia, ktorá spravuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku a jednu z najbohatších v strednej Európe. Súčasťou arboréta je rozsiahly park a budova novoklasicistického kaštieľa z roku 1984.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách z Martina (nástupné miesta: MT, ZA, PB, TN, NM, PN, TT, NR)

- príchod do Topoľčianok, návšteva Zubrej zvernice spojená s kŕmením zubra európskeho

- presun do centra, prehliadka kaštieľa s rozsiahlym anglickým parkom a Národného žrebčína v Topoľčiankach, ktorý právom patrí medzi svetovo najvýznamnejšie žrebčíny.

- presun do Viesky nad Žitavou, v ktorej sa nachádza Arborétum Mlyňany s unikátnou zbierkou cudzokrajných rastlín a romantickým kaštieľom

- odchod do Martina o cca 18:00 hod.

Topoľčianky

Generované systémom ProfiTour