Zájazd do Benátok a k moru

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 1200259
Cena od: 69 €
Príplatky od: 10 €
Poznávacie zájazdy
Víkendové kúpanie

Výber termínu

12.08.2022 3 dni First Minute 69 € +10 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vyberte sa na romantický zájazd do Benátok a popritom si vychutnajte more, slnko a oddych v obľúbenom talianskom letovisku Lido di Jesolo, ktoré patrí k najväčším a najlepšie vybaveným strediskám benátskej oblasti s takmer pätnásťkilometrovou piesočnatou plážou. 

Program:                                         
1.deň:

odchod autobusom zo Slovenska vo večerných hodinách. 

2.deň:

ráno príchod do talianskeho prístavu Punta Sabbioni ( približne o 7:00 hod. ), odkiaľ sa loďkou dopravíte do Benátok, okúzľujúceho mesta kanálov, mostov, gondol a masiek, ktorých je v Benátkach dosť i mimo karnevalu. 
Benátky Vás očaria na prvý pohľad. Zamierite na námestie Piazza San Marco, ktoré je srdcom mesta a Napoleon ho nazval ,, najelegantnejší salón Európy ". Uvidíte Baziliku sv. Marka, ktorá patrí k najstarším kostolom v Benátkach. Dominantou námestia je Zvonica sv. Marka, ktorá v minulosti plnila rôznu funkciu. Slúžila ako maják, pranier aj väznica. Jej zvony oznamovali dôležité udalosti začiatok a koniec pracovného dňa, smrť dóžu, popravy, príchod kupeckých lodí,... Uvidíte aj slávny Dóžov palác, sídlo benátskych dóžov ( vládcov).
Symbolom Benátok je krásny most Ponte di Rialto, ktorý patrí k najfotografickejším mostom sveta. Je z neho nádherný pohľad na veľkú časť Canala Grande. Most je z väčšej časti krytý a nachádzajú sa na ňom malé  obchodíky. V minulosti bol jedným z najdôležitejších obchodných centier v Európe.
Približne o 12:00 hod. odchod z Benátok do obľúbeného prímorského letoviska na Benátskej riviére – Lido di Jesolo, kde si budete môcť vychutnať more, slnko a zábavu. Nielen večer, ale aj cez deň je tu pulzujúci život a nudiť sa určite nebudete.
Široká pláž so zlatistým pieskom, množstvo zábavných atrakcií, kaviarničky, bary, reštaurácie… to všetko čaká práve na Vás. Večer odchod na Slovensko približne o 22:30 hod..

3.deň: 

príchod na Slovensko v ranných hodinách.

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:
Nitra - cca o 19:30 hod.
Sereď - cca o 20:00 hod.
Trnava - cca o 20:15 hod.
Bratislava - cca o 21:00 hod.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka  7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť , kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň
nástupné miesta: 
Bratislava – bez príplatku
Nitra 8 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Sereď 8 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Trnava 8 € /osoba ( garantovaný zvoz )
Všetky nástupné miesta budú realizované.
lodný lístok  cca 20 € /osoba ( platí aj na ostrovy Murano a Burano )
povinný vstupný poplatok turistického autobusu do Benátok rozpočítaný na každého cestujúceho 10 € /osoba 


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour