Maroko

, Letecký poznávací zájazd, Maroko, púšť , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Fez , Letecký poznávací zájazd, Maroko. Marakéš , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Rabat , Letecký poznávací zájazd, Maroko, bazár , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Ait Ben Haddou , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Ait Ben Haddou , Letecký poznávací zájazd, Maroko. Marakéš , Letecký poznávací zájazd, Maroko, bazár , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Rabat , Letecký poznávací zájazd, Maroko. Marakéš , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Erfoud , Letecký poznávací zájazd, Maroko. Marakéš , Letecký poznávací zájazd, Maroko, bazár , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Casablanca , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Rabat , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Ait Ben Haddou , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Rabat , Letecký poznávací zájazd, Maroko, púšť , Letecký poznávací zájazd, Maroko, Ouarzazate , Letecký poznávací zájazd, Maroko, mapa , Letecký poznávací zájazd, Maroko
Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 1309468
Cena od: 1 399,50 €
Príplatky od: 240 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.10.2024 8 dní Last Minute 1 399,50 € +240 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Maroko objavuje čoraz viac turistov a dôvod je jasný. Je to prekrásna krajina dýchajúca históriou a kultúrou. My si prejdeme počas poznávacieho zájazdu Casablancu ako centrum obchodného života v krajine s maurskou architektúrou, hlavné mesto Rabat, kde sa nachádzajú hradby a záhrady kráľovského paláca, zdoláme pohorie Severný Atlas a prejdeme do vnútrozemia s dychberúcimi scenériami. Nevynecháme ani Erfoud, El Kelaa, či Marrakéš. Kráľovské mestá a magickú púšť budete mať s Turancarom zvládnuté na jednotku.

Ubytovanie: 7x ubytovanie
Stravovanie: 7x polpenzia


Agadir - Casablanca- Rabat - Fez - Erfoud - Merzouga - Todra - El Kelaa - Ouarzazate - Ait BEn Haddou - Tizi n´Tichka - Marrakéš


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Agadiru, transfer do hotela, ubytovanie a večera.

2. deň – raňajky, odchod do obchodného centra Maroka, ktorým je mesto na pobreží Atlantického oceánu – Casablanca. Založili ho Francúzi a dnes je jeho architektúra zmesou moderného, art deco a tradičného maurského štýlu. Návšteva centrálneho trhu, impozantná mešita Hassana II., ktorá je najväčšou mešitou na africkom kontinente a veľkosťou prevyšuje aj Katedrálu sv. Petra vo Vatikáne. Zastávka na pláži La Corniche. Ubytovanie, večera.

3. deň – raňajky. Presun do hlavného mesta Maroka Rabatu. Možnosť vidieť hradby kráľovského paláca, ako aj priestranné a nádherné záhrady. Prehliadka mauzólea Mohameda V. a pozostatky veže Hassana II. Presun do najstaršieho a najvýznamnejšieho zo štyroch kráľovských miest Maroka, Fezu. Nahliadnutie do garbiarskych jám, ktoré sa rozkladajú priamo v centre na ploche viac ako 4 hektáre. Zastávka v Madrase Attarine, ktorá ako mnoho iných madras slúžila na vzdelávanie mladých islamských chlapcov. Ubytovanie, večera.

4. deň – raňajky, prechod cez pohorie Stredný Atlas do vnútrozemia – cesta lemovaná úrodnými údoliami a cédrovými lesmi, až po drsné skalnaté scenérie. Oblasť obývaná nomádskymi pastiermi. Príchod do mesta Erfoud, ktoré si dodnes zachováva ráz skutočného arabského mesta. Presun do dedinky Merzouga, v ktorej blízkosti sa nachádza jedno z najznámejších púštnych morí alebo dunových polí – Erg Chebbi. Jazda na koráboch púšte, tradičný mätový čaj a jeden z najkrajších západov slnka. Ubytovanie, večera.

5. deň – pôsobivý východ slnka, plný meniacich sa farieb pieskových dún a hry tieňov, raňajky. Návrat do Erfoudu, odchod ku kaňonu Todra, cestou lemovanou oázami a početnými kasbami, opevnenými hradmi a citadelami so štvorcovým pôdorysom bez vonkajších okien, až do mesta Ouarzazate. Zastávka v El Kelaa, známom najmä vďaka festivalu ruží, ktorý sa tu každoročne organizuje. Ubytovanie a večera.

6. deň – raňajky, Ouarzazate bolo kedysi križovatkou pre afrických obchodníkov, návšteva neďalekej berberskej dediny Ait Ben Haddou, ktorá je dnes zapísaná na zozname UNESCO a natáčalo sa v nej niekoľko filmov, prehliadka exteriérov filmového štúdia. Cesta pohorím Atlas, zastávka vo výške 2260 m n. m. v priesmyku Tizi n’Tichka s panoramatickým výhľadom. Príchod do Marrakeša, ubytovanie, večera.

7. deň – raňajky, celodenná prehliadka „Červeného mesta“ s pulzujúcim námestím Džáma Al Fna, mešitou Koutoubia, palácom Bahia a rôznorodými trhmi a trhoviskami, ktoré každého pohltia fascinujúcou farebnosťou a jedinečnou atmosférou. Odchod do Agadiru, ubytovanie, večera.

8. deň – raňajky, podľa časových možností prehliadka Agadiru. Odlet.


V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie 4* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň - Agadir - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi. 

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 240 EUR/os., prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča cca 80 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 5,10 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 6,10 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 265 EUR/8 nocí. Upozornenie: na vstup do Maroka je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny (občania SR). Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.


Typ stravy:
polpenzia

Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Casablanca | Fez | Marrakéš | Rabat

Generované systémom ProfiTour