Maroko: Veľký okruh kráľovstvom vrátane oddychu na pláži

Maroko: Veľký okruh kráľovstvom vrátane oddychu na pláži Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba so vstupom do bazénu Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba Izba
Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 1331939
Cena od: 1 068 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.06.2024 8 dní First Minute 1 068 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.06.2024 13 dní First Minute 1 497 € +0 € odlet: Viedeň letecká
25.08.2024 8 dní First Minute 1 329 € +0 € odlet: Viedeň letecká
25.08.2024 13 dní First Minute 1 594 € +0 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2024 8 dní First Minute 1 354 € +0 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2024 13 dní First Minute 1 475 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis:
1.deň
Odlet z Viedne do Agadiru.
Po prílete tranfer do Marakéša (cca.3 hodiny) sa stretnete so sprievodcom, ktorý Vám pomôže s ubytovaním. Nasleduje krátky oddych v hoteli a následne sa vydáme smerom na svetoznáme námestia Djemma el Fna s jeho neutíchajúcim životom. Prejdeme si historické staré mesto a zoznámime sa s týmto čarokrásnym miestom plných chutí a vôní Maroka.
Budeme mať zaujímavý program spojený s návštevou Medresy - na prahu starej, chaotickej mediny sa v labyrinte uličiek nachádza najznámejšia medresa mesta (náboženská škola). Volajú ju Ben Youssuf a hoci chvíľku trvá, kým ju človek nájde, je skutočnou odmenou. Aj ju overili stáročia a dnes má brány otvorené pre návštevníkov.
Prítmie, ktorým sa vchádza, sa rozplynie na obrovskom nádvorí a naokolo vyrastú steny ozdobené okenicami. Kedysi bola táto medresa centrom vzdelanosti a mala v meste významné postavenie. Triedy, izby, učiteľské miestnosti. To všetko tu zostalo a vy sa týchto miest môžete dotknúť.
Po návševe Medresy možnosť návštevy Secret Gardens (La Jardin Secret) - je jedným z najväčších a najstarších palácov v medine v Marakéši. Je to miesto, ktoré si zachovalo neporušené starobylé štruktúry, ktoré majú mimoriadnu kultúrnu hodnotu, spojenú s umením záhrad, architektúry a arabskej hydrauliky. Ľudovo známy ako Riad Loukrissi bol honosným sídlom Qaida U-Bihiho, ktorý bol hlavou kmeňa Haha. Riad sa týči vo štvrti Mouassine (na hlavnej dopravnej tepne a len pár krokov od fontány Mouassine a mešity Mouassine) a zahŕňa dve veľké záhrady a jednu z najvyšších veží mediny. Múzeum vám poskytne množstvo historických informácií o marrákešskej architektúre, vode a záhradách. Vo vnútri Le Jardin Secret nájdete aj butik, kníhkupectvo a dve kaviarne. Kaviarne vám ponúkajú až čerstvé, domáce výrobky, ktoré môžete zjesť v sviežom a pokojnom prostredí. Le Jardin Secret otvára svoje brány pre verejnosť po prvýkrát vo svojej histórii. Počiatky komplexu siahajú do obdobia dynastie Saadovcov, teda do obdobia pred viac ako štyristo rokmi.
Zámok Le Jardin Secret, prestavaný v polovici devätnásteho storočia na príkaz vplyvného kajúcnika z pohoria Atlas, bol sídlom niektorých najvýznamnejších politických osobností Maroka a Marrákeša.
Dnes ho môžete naplno oceniť vďaka nedávnej rekonštrukcii; Le Jardin Secret je súčasťou veľkej tradície majestátnych arabsko-andalúzskych a marockých palácov. Vďaka tomu môžu návštevníci objavovať jeho záhrady a budovy, ktoré sú vynikajúcimi príkladmi islamského umenia a architektúry (vstupné je 8€ a platí sa priamo na mieste - vstup nie je povinný).
Po príchode do hotela nasleduje už iba voľný program.


2.deň
Raňajky v hoteli a nasleduje stretnutie so sprievodcom a program v Marakéši
Červené mesto, Okrové mesto, dcéra púšte, brána do hôr, Perla juhu a Bagdád západu. To všetko je Marakéš. Mesto, ktoré pulzuje, kde všetky farby, vône a chute sú zosilené. Mesto zázrakov. Na trhy v starej medine si vyčleníme dostatok času. Pretože to, čo tu spolu uvidíme , ďaleko bude predčiť naše očakávania. Nájdeme tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíme – nádherné berberské šperky, voňavé koreniny,ručne zdobené šaty ako z 1000 a 1 noci, typické marocké topánky babouche , kožené kabelky , ručne pletené košíky, majstrovsky tepané lampy, sošky z alabastru , drahé kamene a krištály , tradičné berberské koberce.
Pozrieme sa na starý trh s korením The Rahba Kedima, navštívime židovskú štvrť, zastavíme sa pri 70 metrov vysokom minarete Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta. Nasajeme atmosféru na rušnom námestí Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod.
Poobede spolu navštívime Palác Bahia (v preklade KRÁSNY) s nádherne vyzdobeným háremom o rozlohe viac než 8 hektárov, v ktorom žili 4 ženy veľkovezíra a jeho 24 konkubín. Skvost marockej architektúry. Palác, ktorý 14 rokov stavali tí najšpičkovejší marockí umelci . Maľované ,zlatom a cédrovým drevom vykladané stropy, slnkom zaliate mozaiky – zellidž ,štuková výzdoba jemnejšia než francúzska krajka, nádherné záhrady . Krása, ktorá prebúdza dušu k činom.
Ukončenie programu a voľný program. (možnosť zotrvať individuálne v centre mesta alebo spoločný odchod do hotela so sprievodcom)


3.deň
Vstávame a raňajkujeme ešte predtým, ako sa prebudí celé mesto. Dnes nás čaká nezabudnuteľný zážitok z návštevy miest Casablanca a hlavného, kráľovského mesta Rabat.
Okolo 6:30 sa vydáme na našu cestu poznávania mesta Casablanca. V Casablance navštívime svetoznámu mešitu Hassana II. Mešita je so svojou plochou 90 000 m2 7. najväčšou na svete. Do mešity sa zmestí 105 tisíc ľudí. Mešitu navrhol francúzsky architekt Michel Pinseau a bola postavená firmou Bouygues. Mešita je dodnes najväčšou v krajine a jedinou v Maroku, ktorá je otvorená aj nemoslimom.
Následne sa presunieme do časti Corniche - je promenáda, ktorá vedie pozdĺž pobrežia Casablancy. Počas slnečných dní je to jedno z najpríjemnejších miest v meste. Z promenády sa vám naskytne zaujímavý pohľad nmešitu Hassana II. Promenáda má byť pôvodne rušnou oblasťou zo strany turistov aj obyvateľov, strednej či vyššej triedy. Je tu mnoho reštaurácií.
Následne sa presunieme do Rabatu.
Rabat je hlavné mesto Maroka a zároveň jedno z „kráľovských miest“ Maroka. Nachádza sa na pobreží Atlantického oceánu pri ústí rieky ’Abú Raqráq. Rabat je opevnené staré mesto. Nachádza sa v ňom množstvo vrcholnostredovekých (maurských) pamiatok a hradieb. Je tu univerzita (1957), technická vysoká škola, Ústav pre arabský jazyk, Národné konzervatórium, škola tkania kobercov, botanická záhrada, zoo, botanická pokusná záhrada, divadlá, múzeá, knižnica, medzinárodné letisko (10 km od mesta) a námorný prístav. Sídli tu aj katolícke biskupstvo
Počas poznávacej časti navštívite medinu v Rabate, Kasbu - nachádza sa na kopci pri ústí rieky Bou Regreg, oproti Salé a susedí so starou medinou v Rabate. Je zapísaná spolu s ďalšími pamiatkami v Rabate medzi svetové dedičstvo UNESCO. Budeme pokračovať prehliadkov Hassan Tower - koncom 12. storočia ho objednal Abu Yusuf Yaqub al-Mansur, tretí kalif Almohadského kalifátu. Veža mala byť najväčším minaretom na svete a mešita, ak by bola dokončená, by bola najväčšou v západnom moslimskom svete. Keď al-Mansur v roku 1199 zomrel, výstavba mešity sa zastavila. Minaret zostal stáť vo výške 44 metrov. Zvyšok mešity bol tiež ponechaný neúplný, pričom boli postavené iba začiatky niekoľkých múrov a 348 stĺpov. Veža spolu s pozostatkami mešity a moderným mauzóleom Mohameda V. tvorí dôležitý historický a turistický komplex v Rabate.
Po prehliadke nasleduje transfer do Marakéšu a voľný program.


4.deň
Raňajky v hoteli a nasleduje program.
Vstávame, raňajkujeme za zvuku hlasu muezína, ktorý sa nesie ponad námestie Djemaa el Fna ponad celé mesto a zvoláva veriacich k modlitbe.
V doobedňajších hodinách nás čakajú ikonické záhrady Jardin Majorelle a múzeum Yves Saint Laurent (fakultatívne) vo štvrti Gueliz. Po námestí Jemaa El Fna druhé najnavštevovanejšie miesto Marakéšu. Dar Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou po veľmi búrlivom období životným zvratov 300 rastlinných druhov, z 5 kontinentov.
Po návrate zo Jardin Majorelle budeme mať zaujímavý program spojený s návštevou púšte Agafay, kde si vychutnáme večeru a tradičné vystúpenie berberov.
Agafay to je kamenná púšť s úžasnou mikroklímou na úpätí pohoria Atlas. Veľkolepé a majestátne miesto, s miliónom hviezd na oblohe. S neuveriteľnou ľahkosťou sa veľmi rýchlo adaptujeme na rytmus púšte. Láska na celý život. Sme na púšti a je pre nás pripravená jazda na ťavách. Nebude to len o samotnej jazde – bude to o Príbehu. O silnom príbehu žien - ktoré boli krásne, silné a slobodné a mužov, ktorí poznali Pravdu, rozumeli reči púšte a nasledovali jej znamenia. Príbeh o obchodných karavánach, ktoré putovali nekonečnou púšťou.
V cene je zahrnuté:
transfer z/na hotel
večera
berberský čaj
berberská show
jazda na ťavách
Večer návrat do hotela a voľný program.


5.deň
Po raňajkách vyrážame do Ouriky (do pohoria Atlas).
Cestou budeme prechádzať nádhernou berberskou dedinou,kde sa každý utorok koná miestny souk – trh a my sa na ňom na chvíľku zastavíme.
Neopakovateľný zážitok pre nás všetkých. Pokračujeme do údolia, ktoré je síce len 40 minút od MARRAKECHU, ale zrazu sa nám otvorí úplne iný svet. Na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov, na jeseň ponúka neopakovateľné výhľady na pozadí už opäť zasnežených vrcholov Vysokého Atlasu. Ľahký trekking k vodopádom Ourika, obed (fakultatívne). Cestou spať zástavka v cooperative, kde si môžeme prezrieť a aj kúpiť podľa nás tie najkrajšie a najkvalitnejšie koberce v celom Maroku.
Presun do Berberského múzea (fakultatívne), kde nám nie moc zdĺhavým, avšak pritom naozaj pekným výkladom ukážu, ako veľa naše krajiny majú toho spoločného.
Večerný návrat do hotela, voľný program.


6.deň
Po raňajkách budete mať mižnosť stráviť ešte krátky čas v centre mesta a následne sa vyberieme do Agadiru.
Po príchode do Agadiru nasleduje ubytovanie v hoteli a voľný program.
Allegro Agadir 4*
POLOHA
• hotel sa nachádza neďaleko krásnej piesočnatej pláži v letovisku Agadir (150 metrov) • len niekoľko minút (800 metrov) od centra Agadiru a možnosťami nákupov • 23 km od medzinárodného letiska v Agadire
POPIS
• hotel ponúkajúci 321 izieb • recepcia • bufetová reštaurácia • 3 bary • práčovňa • 2 bazén so sladkou vodou a 2 detské bazény (ležadlá a slnečníky v cene) • slnečná terasa • wifi v lobby • parkovanie • motorové vodné športy (za poplatok)
UBYTOVANIE
• štandardné dvojlôžkové izby • TV/SAT • kúpeľňa s WC • klimatizácia • trezor (za poplatok) • maximálne obsadenie izby Standard sú 3 osoby
STRAVOVANIE
• All inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu • neskoré raňajky • miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 23:00 • poobeňajší koláč, káva a čaj • snack od 15:00 do 17:00
PLÁŽ
• dlhá piesočnatá pláž sa nachádza približne 150 metrov od hotela • plážový servis (ležadlá a slnečníky) zadarmo

možnosť doplatku za 5* hotel Iberostar Founty Beach 4*+
Iberostar Founty Beach 4*+
POLOHA
• moderný hotel sa nachádza priamo pri krásnej piesočnatej pláži v letovisku Agadir (od pláže je hotel oddelený iba promenádou) • len niekoľko minút od centra Agadiru a možnosťami nákupov • 23 km od medzinárodného letiska v Agadire
POPIS
• hotel ponúkajúci 470 izieb • recepcia • bufetová reštaurácia • 1 á la carte reštaurácia • 3 bary • kavaiareň • práčovňa • 2 bazény a 1 detský bazén (ležadlá a slnečníky v cene) • slnečná terasa • wifi v lobby • parkovanie • motorové vodné športy (za poplatok)
UBYTOVANIE
• štandardné dvojlôžkové izby • TV/SAT • kúpeľňa s WC • klimatizácia • trezor (za poplatok)
STRAVOVANIE
• All inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu • miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 09:00 do 24:00 • poobeňajší koláč, káva a čaj • poobedňajší snack
PLÁŽ
• dlhá piesočnatá pláž sa nachádza priamo pred hotelom • plážový servis (ležadlá a slnečníky) v cene


7.deň
Voľný program v Agadire


8.deň

Check out z hotela, odlet do Viedne.

Generované systémom ProfiTour