Malta - slnko, more, poznávanie - pobytovo - poznávací zájazd

Malta 1 Malta 2 Malta 3 Malta 4
Destinácia: Malta
Kód zájazdu: 1333148
Cena od: 799 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

19.09.2024 7 dní First Minute 799 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Navštívte s nami krajinu s úžasnou južanskou atmosférou, temperamentom a zábavou - ostrov večného slnka Maltu. Navštívime a objavíme zaujímavé historické mestá, hlavné mesto Valletu, presvedčíme Vás, že more môže mať nádhernú tyrkysovú farbu, pochutnáme si na typickej kuchyni s nezameniteľnou chuťou korenín. Malta je tá ideálna destinácia, kde Vám vieme splniť mnohé sny.

Program zájazdu:
1. deň:
Odlet. Prílet na Maltu. Transfer na ubytovanie v príjemnej dovolenkovej štvrti. 
Voľný program. Možnosť návštevy ostrova Comino, Modrej lagúny, Malta National Aquarium a mnoho iného čo nám tento jedinečný ostrov ponúka. Ostrov tiež ponúka možnosť potápania a spoznania podvodného sveta. 
Nocľah.

2. deň:
Raňajky. Z mestečka Sliema, ktorá sa stala modernou metropolou, a nachádzajú sa tu uličky s obchodmi známych značiek, sa presunieme ho hlavného mesta. A keďže maltský rytieri sa pohybovali loďami, my urobíme to isté. Presunieme zo loďkou zo Sliemy do prístavu Marsamxett vo Vallette. V 7. najmenšom hlavnom meste sveta budeme vdychovať rytiersku atmosféru s doplnkami anglickej kolónie na každom rohu. Uvidíme protestantskú katedrálu, posledné rytierske divadlo v Európe, ktoré stále funguje, prejdeme cez najužšiu uličku Valletty, s pozostatkami anglických barov z vojnovej éry. Prehliadka katedrály Sv. Jana, ktorá je vyhlásená za najdrahšiu a najkrajšiu katedrálu na svete. Nasledovať bude individuálne voľno.
Deň zakončíme 5D kinom, kde v krátkom filme spoznáme kto sú Malťania a čím všetkým si prešli v minulosti. Deň zavŕšime prehliadkou horných záhrad, z ktorých budeme obdivovať najkrajší prirodzene vytvorený pristav Európy.
Návrat na ubytovanie, nocľah.

3. deň:
Po raňajkách výlet na susedný ostrov Gozo. Prijemná 20 minútová plavba okolo ostrova Comino, kde B. Pitt natáčal Helenu z Troje. Prehliadka ostrova. Prvá zastávka bude pri megalitickom chráme Ggantija najstaršia kamenná voľne stojaca stavba na svete. Neskôr ochutnáme typické pochúťky ostrova a obdivovať budeme zručnú prácu gozitaniek pri vytváraní krajok. Individuálne voľno. Možnosť ochutnať tradičné jedlá.
Presun na mystické miesto Dwejra, kde sa prevezieme na typických loďkách z vnútorného mora cez 60m dlhý kamenistý tunel do otvoreného mora. Oči dráždiaca modrá farba sa bude pred vami odrážať od koralov a útesov. Záver dňa na Goze strávime v centre v hlavnom meste, kde za pozornosť stojí stará Citadela, z ktorej je výhľad o ktorom snívajú filmári celého sveta. Trajektom sa presunieme späť na Maltu.
Návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň:
Po raňajkách začneme náš deň návštevou severnej časti ostrova a zastavime sa v mestecku Mellieha, kde navštívime kaplnku v ktorej budeme obdivovať unikátnu maľbu od apoštola Lukáša z r. 60 n.l. Zastavime sa na výhlad na Melliehu pláž, dedinku Pepka Namornika, kde v r. 80 tich sa natáčal hraný americký muzikál a navštívime pláž Golden Bay a Ghaj Tuffieha. Pokračujeme do dedinky Mgarr, kde budeme obdivovať záhadné koľaje o ktorých píše Danniken vo svojich knihách. Na obed sa zastavime v typickej jedálni, kde za malú cenu dávaju veľké porcie. Po obede pokračujeme do mesta Mosta, kde navštívime kostol s 3. najväčšou kupolou v Európe. Nasledovať bude mesto Mdina. Toto vznešené mesto nás privíta so svojimi kúzelnými uličkami a atmosférou a z hradieb budeme obdivovať výhlad na Maltu, navštívime tradičné miestne dielne, kde uvidíme sklársku a hrnčiarsku výrobu produktov. Posledný bod programu budú útesy Dingli a ostrov Fifla z diaľky, výhľad, ktorý nás zamiluje do maltských ostrovov a ich neuveriteľnou históriou pred. Toto všetko pod dohľadom našej licencovanej a skúsenej sprievodkyne, bez ktorej by ste Maltu možno len videli ale určite nespoznali. 
Návrat na ubytovanie. Nocľah.

5. deň:
Raňajky, voľný program. Z Malty sme videli všetko dôležité, čo nám ostrov prináša. Teraz je len na Vás či si užijete oddych na plážach alebo budete pokračovať v spoznávaní tohto ostrova s nekonečnými možnosťami.
Možnosť návštevy rôznych miest, či atrakcií po ostrove alebo pobyt na pláži.
Celodenný oddychový pobyt na nádherných plážach Malty. Možnosť návštevy ostrova Comino, Modrej lagúny, Malta National Aquarium a mnoho iného čo nám tento jedinečný ostrov ponúka. Ostrov tiež ponúka možnosť potápania a spoznania podvodného sveta. Nocľah.

6. deň:
Raňajky, voľný program. Využite slnečné lúče a more na relax a oddych, prípadne spoznávajte ďlšie zákutia tohto nádherrného ostrova 
Nocľah.

7. deň:
Raňajky, voľný program. Využite slnečné lúče a more na relax a oddych, prípadne spoznávajte ďalšie zákutia tohto nádherrného ostrova.
Transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách.

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Bratislava - Malta - Bratislava, vrátane letiskových poplatkov
- 6 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 6 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK
- príručná batožina 40 x 25 x 20 cm 

V cene nie je zahrnuté:
- doprava na Malte cca 85  EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3,50 € /os./noc

Nepovinné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 4,80 €/osoba /deň
- príplatok za jednolôžkovú izbu 320 €/os/zájazd (povinné pri obsadení izby jednou osobou)
- príručná batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 46 eur 
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 30 €
katedrála sv.Jána Krstiteľa - cca 10 € / osoba,
- Celodenný fakultatívny výlet na ostrov GOZO aj s trajektom - cca 42 € / osoba
- Hagar Qim - cca 10 € / osoba
- výlet loďou Blue Grotto - cca 10 €/ dospelá osoba a 5€/dieťa

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.
Generované systémom ProfiTour